Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından bel kemiği kırılan kadın isyan etti: 'İlla ölmemiz mi lazım?'

İzmir'de boşanma aşamasında olduğu Murat T. tarafından çok sayıda şahidin gözü önünde saldırıya uğrayan kadın, faile herhangi bir yaptırımda bulunulmamasına isyan ederek yetkilileri göreve çağırdı.

26-07-2021 08:19

İzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T. isimli kadın, boşanma aşamasında olduğu Murat T. tarafından darp edildi. Bel kemiğinde 3 kırık oluşan kadın, "Bu kişi şu an dışarıda. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" diyerek saldırgan hakkında herhangi bir işlem yapılmamasına tepki gösterdi.

Kadına yönelik şiddet, geçen 16 Temmuz'da, Irmak Kıvrak T.'nin 3 çocuğuyla birlikte yaşadığı sitenin bahçesinde meydana geldi. Müteahhitlik yapan Murat T., iddiaya göre, boşanma aşamasındaki olduğu Irmak Kıvrak T.'ye, yaşadığı siteye giderek saldırdı. Sitenin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen saldırıda, bahçede çocuklarıyla olan Irmak Kıvrak T.'ye doğru gelen Murat T.'nin, yumruk ve tekme attığı görüldü.

Murat T. olay yerinden ayrılırken çağrılan ambulanstaki sağlık görevlileri Irmak Kıvrak T.'ye ilk müdahalesini yaparak hastaneye kaldırdı.

Görüntülerde, sitenin bahçesindeki bir komşunun bir şey yaşanmamış gibi davranarak çim sulamaya devam etmesi ise dikkatleri çekti.

'ESKİDEN GÖZALTINA ALINIRDI AMA ŞİMDİ GÖZALTI DİYE BİR ŞEY YOK'

Seferihisar Devlet Hastanesi'ne tedaviye alınan Irmak Kıvrak T.'nin bel kemiğinde 3 kırık, vücudunun çeşitli yerlerinde darbeye bağlı morluklar olduğu belirlendi. Irmak Kıvrak T., aldığı sağlık raporuyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Saldırının ardından hem çocuklarının hem de kendisinin psikolojik ve fiziksel açıdan çöktüğünü dile getiren Irmak Kıvrak T., üçüncü kez şiddete maruz kaldığını ifade ederek "İlkinde darp raporu aldım, bir sonrakinde ise polise sığınmıştım. Bu olayı yapan kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım? Çocuklarım o günden beri korkudan uyuyamıyor" dedi.

'KİMİ BALKONDAN İZLEDİ, KİMİ ÇİÇEK SULADI'

Çevrede saldırıya şahit olan kişilerin duyarsız kalmasına tepki gösteren Irmak Kıvrak T., "Yumruklanıp yere düştüğüm sırada 'polisi arayın' diye bağırdım. Ama kimi balkondan izledi, kimi çiçek sulamaya devam etti. Hiç tepki göstermediler. Yere düştüğümde acıdan kalçamın kırıldığını düşündüm. Ben artık, 'Kalkamıyorum, lütfen ambulansı arayın. Kalçam kırıldı' diye bağırınca, ambulansı arayabildiler. Eskiden, böyle olaylara insanlar mahalle aralarında tepki verirdi, yapanlar da gözaltına alınırdı" diye konuştu.

​Irmak Kıvrak T., rahat nefes alabilmek için yetkililerden yardım beklediğini de sözlerine ekledi. (DHA)