İstismara ve şiddete uğrayan kız çocuğu bir haftadır yoğun bakımda

Kendisini takip eden erkek tarafından istismara ve şiddete maruz kalan 17 yaşındaki kız çocuğu, kaldırıldığı yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.

18-07-2021 14:17

Fotoğraf: Şehlem Kaçar / csgorselarsiv.org

Kocaeli'de Gebze ilçesine bağlı Pelitli köyünde Abdullah isimli erkek tarafından 12 Temmuz’da istismara ve şiddete maruz kalan 17 yaşındaki çocuk, bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan A.A.’nın beyninde hasar meydana geldiği öğrenildi. Jinnews’te yer alan habere göre, A.A., bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Gözaltına alınan fail ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kandıra Cezaevi’ne gönderildi.

17 yaşındaki kız çocuğu A.A.’nın yaşadıklarını anlatan babası Metin Aydın, kızının dershane dönüşü otobüsten indikten sonra failin takip ettiğini ve alıkoyduğunu dile getirdi. Kızının fail tarafından şiddete maruz bırakıldığını aktaran Aydın, “Jandarmanın bana verdiği bilgiye göre, 1 saat 45 dakika boyunca kızım o cani ile savaşıyor. Devlet bunun önlemlerini alsın. Ben çocuğumun elinden tutup çıkana kadar buradayım. Benim mesleğim normalde inşaatçılık ama bundan sonraki mücadelem kız çocuklarının başına bir şey gelmemesi için olacak” dedi.