Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı: İstanbul Sözleşmesi'nin iptal edilmesi iyi oldu

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 5. duruşma ile devam edildi.

12-07-2021 18:07

Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı, mahkemede “İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi iyi oldu” dedi. Gültekin ailesi avukatının “reddi hakim” talebinin reddedildiği duruşmada, davanın 27 Eylül’e ertelenmesine karar verildi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 5. duruşma ile devam edildi.

Duruşmaya, katil Cemal Metin Avcı tutuklu bulunduğu cezaevinden, tutuksuz yargılanan kardeşi Mertcan Avcı’da İzmir’den SEGBİS ile katıldı.

Mahkemede soruları yanıtlayan katil Cemal Metin Avcı, kendisinin ilk yardım belgesine sahip olduğunu öne sürerek, son gelen Adli Tıp raporuna katılmadığını söyledi. Avcı, “Olayın en başından itibaren detaylı bir şekilde anlattım. Bunu tek başıma yaptım. Keşifte varili taşıdığımı gördünüz. Olmamış şeyleri olmuş gibi anlatmasınlar. Kameralarda görülen araçlar da aileme ait araçlar değil” dedi.

İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı raporunda, “olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin şüpheliler Şükrü Gökhan ve Ayten Avcı'nın DNA profiliyle uyumlu olduğunun tespit edildiği” bilgisi yer almıştı. Raporda ayrıca, Selim Avcı ve Şükrü Gökhan Orhan’ın kullandıkları araçların cinayetin işlendiği gün bağ evi civarında olduğu belirlenmişti. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in şikayetiyleYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesine karar vermişti.

KATİLİN SÖZÜ: 'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN İPTAL EDİLMESİ İYİ OLDU’

Avcı ayrıca, mahkemedeki beyanında “İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi iyi oldu” ifadelerini kullandı.

‘ADİL DEĞİLSİNİZ’

Duruşmada konuşan Rezan Epözdemir,  “Bu cinayet tek başına işlenemez. Katilin ailesi ve ortağı bağ evine gidiyor. Sigara izmaritleri ve DNA örnekleri ile orada oldukları ortaya çıktı. ‘Suç delillerini gizleme ve değiştirme amacıyla o eve gitmişler’ dedik. Kanun yararına bozma talebimiz kabul edildi, Fakat biz mahkeme heyetinin bağımsız ve tarafsız olduğunuzu düşünmüyoruz. Siz adil değilsiniz, adil de görünmüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘REDDİ HAKİM’ TALEBİNE RET!

Epözdemir’in “reddi hakim” talebi reddedildi. Duruşma 26 Eylül’e ertelendi.